Gizemli Monolit Şarj İstasyonu Mu?

4x4 performansını elektrik motorla birleştirerek 4x4 kabiliyetini yeniden dizayn eden Jeep, monolitleri Jeep Wrangler 4xe için şarj istasyonlarına dönüştürdü.

Son zamanlarda bütün dikkatleri üzerine çeken ve büyük bir merak konusu olan monolit hakkında çeşitli teoriler ortaya atılmıştı. Bir sanatçının enstalasyon çalışması olabileceği fikri de bunlardan birisiydi. Kimileri bu monolitlerin uzaylılar tarafından konulduğunu düşünsede, Jeep fütüristik bir reklam afişiyle konuya dahil oldu.

4×4 performansını bir elektrik motorla birleştirerek 4×4 kabiliyetini yeniden dizayn eden Jeep, monolitleri kısa süre önce piyasaya çıkan Jeep Wrangler 4xe için şarj istasyonlarına dönüştürdü.

Her koşulda şarj edilebilir

Jeep için Highdive tarafından yaratılan proje, arazi aracının zorlu koşullarda yola devam ettiğine ve her türlü arazide kullanılabileceği imajını tazelemek için tasarlandı.

Yeni Jeep Wrangler 4xe, arazi otomobillerinde aşina olduğumuz yüksek yakıt tüketim alışkanlığını değiştiren özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Otomobil, ön tekerleklere güç veren benzinli bir motor ve arka tekerleklere güç veren elektrikli bir motordan oluşan plug-in hybrid sistemine sahip. Elektrik motoru, sürüş sırasında frenleme yoluyla enerji kazanarak veya 11,4 kW batarya ile şarj edilerek çalışıyor. Elektrikli sürüş modunu seçerek batarya, şehir içi sürüşte 50 km’ye kadar menzil sağlıyor.

Gizemli Monolit Sarj Istasyonu Mu Jeep SkipAdds 1 Gizemli Monolit Sarj Istasyonu Mu Jeep SkipAdds 5

Gizemli-Monolit-Sarj-Istasyonu-Mu-Jeep-SkipAdds

Gizemli-Monolit-Sarj-Istasyonu-Mu-Jeep-SkipAdds

Ayrıca Yeni Jeep Jeep Wrangler 4xe kullanıcılarına üç farklı sürüş modu sunuyor. Hybrid mod, her iki motordan gücü otomatik olarak yönetiyor. Elektrik modunda, yanmalı motor devre dışı bırakılara otomobilin emisyon üretmeden sadece elektrik motorunda çalışması sağlanıyor.  E-Save modunda ise, bataryanın enerjisini korunuyor ve sürüş sırasında şarj ediliyor.

Görsel: Twitter
*Kapak görseli düzenlenmiştir.

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir