Video Oyunların Dijital Origamik Nostaljisi: Eric Power

Eric Power tarafından papercraf tekniği kullanılarak yaratılan animasyon, şarkılarında sonik minimalizm temasını işleyen Mixtape for the Milky Way için hazırlandı.

Geliştirilen oyun konsolları, bilgisayarlar ve sanal gerçeklik teknolojileri, oyun oynama zevkini de farklı noktalara taşıdı. Şehirlerin kalabalıklaşması, giderek güvensizleşen şehir hayatı ve video oyun sektörünün zaman içerisinde gelişmesi gibi çeşitli faktörler, geleneksel sokak oyunlarının rafa kaldırılmasına sebebiyet verdi. Video oyun sektörü şu an için gelişimini hızla devam ettirse de, bilgisayarla ve Atari’yle ilk tanıştığımız yıllarda oynanan oyunlar, nostaljik değerini korumaya hala de devam ediyor.

Çeşitli oyunları aslına sadık kalarak yeniden yaratarak bu oyunların nostaljisini müzikseverlere yaşatmak isteyen Yönetmen ve Animatör Eric Power, tasarladığı kurgusal evrende ikonik video oyun sahnelerine 3B bir görünüm kazandırdı.

Video-Oyunlarinin-Dijital-Origamik-Nostaljisi-Eric-Power-SkipAdds

Video-Oyunlarinin-Dijital-Origamik-Nostaljisi-Eric-Power-SkipAdds

Eric Power ve animasyonda sağlanan duygusal bütünlük

John Mark Nelson tarafından üretilen, sonik minimalizm ve kurgusal olmayan içe dönük şarkı yazımı temalarını işleyen koleksiyon Mixtape for the Milky Way için yaratılan proje, Video Games isimli parça için hazırlandı.

Pac-Man, Galaga, Tetris, Street Fighter, LIMBO, Asteroid to Cuphead gibi klasikleşmiş video oyunlarından sahnelerin yer aldığı video, papercraft tekniği ile hazırlanan sahnelerin animasyonlaştırılması ile ortaya çıktı.

Prodüksiyonun en zor kısmının animasyonda kullanılacak olan oyunları seçmek olduğunu belirten Eric Power, animasyonda yer alacak oyunları seçerken de titiz davranmış. Şarkının duygusal bütünlüğünü korumanın bu projedeki önemli yapı taşlarından birisi olduğunun altını çizen Power, kendisini çocukluk yıllarına götüren ve duygusal bağ kurduğu oyunları işlemenin daha mantıklı bir tercih olduğuna karar verdiğini belirtiyor.

Video-Oyunlarinin-Dijital-Origamik-Nostaljisi-Eric-Power-SkipAdds

Video-Oyunlarinin-Dijital-Origamik-Nostaljisi-Eric-Power-SkipAdds

Eric Power’ın çalışmalarının tamamına Vimeo ve Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki Tweet dizisi üzerinden Video Games projesinin yaratım sürecini aşama aşama inceleyebilirsiniz.

Görsel: Vimeo

 

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir