Topografik Detayları Fotoğraflarla Aydınlatan Drone’lar

Tanıdık manzaraları yeni ve yabancı bir ışıkta sunan fotoğraf sanatçısı Reuben Wu, görme duyunuzu ve keşif deneyiminizi iyileştirmek için drone'ları kullanıyor.

Fotoğlarında, tıpkı müzik gibi, zamanın ve mekanın yankısını yaratabildiğini düşünen görsel sanatçı ve müzik prodüktörü Reuben Wu, dünyanın en dış katmanının ihtişamını sergilemek için yeni bir proje yarattı. Duygusal, duyumsal ve dokunsal fotoğraf serisinin çekimleri ABD, Utah’de gerçekleştirildi.

Drone kullanarak yarattığı uzaylı manzaraların fotoğrafçısı olarak tanınan Reuben Wu, bu kez erozyon manzaralarını aydınlatmak için drone havalandırdı. Havalanan drone’lar doğal süreçte oluşan topografik detayları aydınlattı.

Topografik-Detaylari-Fotograflarla-Aydinlatan-Dronelar-Reuben-Wu-SkipaAdds
Topografik-Detaylari-Fotograflarla-Aydinlatan-Dronelar-Reuben-Wu-SkipaAdds

Gezegensel keşif, ışık ve gölgenin tezat yaratacak şekilde kullanılmasından doğan atmosfer ve bilim-kurgu filmlerini andıran fotoğraf serisi Light Storm, giyim markası Vollebak için kurgulandı. Kurgu süreci itibarıyla; yolculuk ve keşif kavramları, yeni teknolojinin modern hikaye anlatımına getirdiği fırsatlar bu seride gerçek ve gerçeküstü arasındaki sınırda bir araya geliyor.

opografik-Detaylari-Fotograflarla-Aydinlatan-Dronelar-Reuben-Wu-SkipaAdds
Topografik Detaylari Fotograflarla Aydinlatan Dronelar Reuben Wu SkipaAdds 6

Fotoğraflarda kullanılan yeni ve yabancı bir ışık

Light Storm projesinde yer alan fotoğrafların tamamında aydınlatma drone’lar aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Reuben Wu, erozyonları aydınlatan ışık halkaları yaratmak için de GPS tabanlı drone modelleri kullanıyor. Seride ışık halkalarının net bir şekilde görüldüğü çalışmalar bulunsada, ışık halkalarının bulunmadığı fotoğraflarda drone’lar manzaranın yalnızca belirli bir kısmını aydınlatıyor.

Topografik Detaylari Fotograflarla Aydinlatan Dronelar Reuben Wu SkipaAdds 1
Topografik Detaylari Fotograflarla Aydinlatan Dronelar Reuben Wu SkipaAdds 7

Reuben Wu’nun çalışmalarının tamamına Behance ve Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Görsel: Reuben Wu

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir