Steampunk Örümceklere Dönüşen Köstekli Saatler

Peter Szucsy, köstekli saatlerin parçalarını bir araya getirerek tasarladığı steampunk örümceklerden sanallaşmamış bir kurgu evren yaratıyor.

Sanayi devriminden fırladığınızı ve zamanda oldukça ileri gittiğinizi düşünün. Gelişen teknolojinin analog sistemlerle harmanlandığı; kocaman çarkların, buhar gücüne dayalı endüstriyel makinelerin ve pistonların yer aldığı bir dünya. Bu kurgu dünyada dijital ve teknolojik açıdan gelişmiş bütün makinelerin, görsel açıdan  mekanik bir düzlemde geliştirildiğini varsayalım. Acaba böyle bir steampunk evrende yaşayan canlılar ve özellikle hayvanlar nasıl olurdu? Neye benzerdi? 

Peter Szucsy ve steampunk örümcekleri

Steampunk Orumceklere Donusen Kostekli Saatler Peter Szucsy SkipAdds 2

Söz konusu örümceklerin serüveni uzun soluklu bir malzeme toplama işlemiyle başlıyor. Szucsy, kullandığı kolçaklı saatleri ikinci el pazarlarından topluyor. Satın aldığı saatleri parçalarına ayırdıktan sonra, çeşitli kameralardan ve tıbbi malzemelerden elde ettiği diğer parçalarla birlikte yeni bir kompozisyon oluşturuyor. 

Tasarımın tamamlanmasında asıl formunu koruyan malzeme genellikle kolçaklı saatler oluyor ve diğer parçalar onun etrafında şekilleniyor.

Steampunk Orumceklere Donusen Kostekli Saatler Peter Szucsy SkipAdds 4 1
Peter Szucsy, Steampunk Örümcekler
Steampunk Orumceklere Donusen Kostekli Saatler Peter Szucsy SkipAdds 1 1
Peter-Szucsy-Steampunk-Orumcekler

Peter Szucsy’nin örümcek haricinde; köstekli saat, kamera ve tıbbi malzeme parçalarından bir araya getirdiği yengeç tasarımı da bulunuyor. 

Steampunk Orumceklere Donusen Kostekli Saatler Peter Szucsy SkipAdds 5 1

Sanatçı tasarımlarını şu an internet üzerinden satışa sunuyor. Ayrıca diğer çalışmalarına da Instagram hesabı ve kendi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Görsel: Peter Szucsy

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir