Rüzgar Enerjisiyle Hareket Eden Hipnotik Heykeller: Anthony Howe

Rüzgarla çalışan kinetik heykeller yaratan Anthony Howe, heykellerinin atölyede nasıl ortaya çıktığını ve yaratım sürecine dair detayları gözler önüne seriyor.

Anthony Howe, uzaylı yaratıklar ve girdapları andıran, rüzgarla çalışan heykeller yaratan bir sanatçı. Heykellerini ise genellikle güneşin titreşen enerjisini ve ışığın yansımasını taklit etmek için hareketi kullanarak çoğaltmak vizyonuyla tasarlıyor.

Kinetik heykellerin çoğu, en ufak bir esintiyle birlikte karmaşık desenlerin uyumlu bir şekilde dönmesini sağlayan ve spiral şeklinde hafif eğrisel parçalar halinde dövülmüş paslanmaz çelik ve fiberglastan yapılıyor.

ruzgar-enerjisiyle-hareket-eden-hipnotik-heykeller-anthony-howe-SkipAdds

ruzgar enerjisiyle hareket eden hipnotik heykeller anthony howe SkipAdds 1

 

Kişisel koleksiyonların yanı sıra, kamusal alanlar ve sanat galerileri için de heykel tasarlayan Anthony Howe, Rio 2016 Yaz Olimpiyat ateşinin sergilendiği heykelide tasarlamıştı.

ruzgar enerjisiyle hareket eden hipnotik heykeller anthony howe SkipAdds 51

ruzgar enerjisiyle hareket eden hipnotik heykeller anthony howe SkipAdds 52

Jeff Bezos’un MARS davetlisi Anthony Howe

Heykellerini tek başına tasarlayan sanatçı Amazon Kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un ev sahipliğini yaptığı yıllık bir etkinlik olan MARS’ın da davetli katılımcılarından birisi. Makine öğrenimi, otomasyon, robotik ve uzay alanlarındaki yenilikçi beyinlerin bir araya geldiği konferansta da Anthony Howe’unda heykelleri sergilenecek.

Ayrıca sanatçı YouTube kanalı üzerinden de heykellerine dair detayları takipçileriyle paylaşıyor. Paylaştığı son video ile de heykellerinin atölyede nasıl ortaya çıktığını ve yaratım sürecine dair detayları gözler önüne seriyor.

Anthony Howe’un çalışmalarının tamamına kendi internet sitesi veya Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Görsel: Anthony Howe

 

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir