İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions Ve Bir Grup Anonim

İlhan Erşahin's Istanbul Sessions için hazırlanan video, dans eden anonim karakterleri toplumda 'kendisi olarak' yer edinmeye çalışan figürlere dönüştürüyor.

Birey ve toplum. Toplum içerisinde sindirilerek anonim olmak durumunda kalan karakterler. Ve bu karakterlerin kendilerini ifade etme şekillerindeki özgürlüğü. Ardından ortaya çıkan ve bireyi kendine yabancılaştırmak zorunda kalan sınırlar. Bu sınırlar içerisinde yer alan; bireyin toplumdaki varlığı, bireyin beğenilerinin toplum kabullerinin dışında oluşu, düşüncelerini ifade ediş şekillerinin uyumsuzluğu konuları.

Bu konuların tamamı yalnızca toplumsal normların içerisinde ve bireyin ‘özü ve özünün bulunuşu’ sürecinde, kalabalıklar arasında anonim olmadan birisi olmaya çalışmakla alakalı.

İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions’ın yeni albümü Bir Zamanlar Şimdi’de yer alan Hurri-Mitanni (Güzel Haber) için Gökalp Gönen tarafından hazırlanan video da bu konuları kendine has imgesel ifadelerle süsleyerek işliyor.

Ilhan Ersahins Istanbul Sessions Ve Bir Grup Anonim SkipAdds 7
Ilhan-Ersahins-Istanbul-Sessions-Ve-Bir-Grup-Anonim-SkipAdds

İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions’ın konuşan rock-caz performansı

Gökalp Gönen tarafından tasarlanan, yönetilen ve çekilen video; zaman zaman İstanbul’un ikonik mekanlarında zaman zamansa köprüaltı, kahvehane önü, apartman girişleri ve sokak aralarında geçiyor.

Çeşitli mekanlarda imgesel bir üslupla hazırlanan video, bu üslubu Istanbul sokaklarında müziğin ritmine kendini bırakarak dans eden amorf ve renkli motiflerle sergiliyor.

Karakterler amorf ve renkli motiflerden oluşan kostümleriyle kendilerini, modern caz formlarının elektronik bir yapıyla süslendiği ve Türk ve orta doğu ritimlerini de bünyesinde bulunduran Hurri-Mitanni (Güzel Haber) parçasına bırakıyor. Bu sayede İstanbul sokaklarında anonim karakterler, toplum içerisinde ‘kendisi olarak’ yer edinmeye çalışan figürlere dönüşüyor.

 Ilhan-Ersahins-Istanbul-Sessions-Ve-Bir-Grup-Anonim-SkipAdds
Ilhan-Ersahins-Istanbul-Sessions-Ve-Bir-Grup-Anonim-SkipAdds
Ilhan-Ersahins-Istanbul-Sessions-Ve-Bir-Grup-Anonim-SkipAdds

İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions’ın yeni albümü Bir Zamanlar Şimdi’de yer alan Hurri-Mitanni (Güzel Haber) için Gökalp Gönen tarafından hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca Gökalp Gönen’in çalışmalarını Vimeo ve Instagram hesabı üzerinden de takip edebilirsiniz.

Nublu Records etiketiyle yayınlanan Istanbul Sessions: Bir Zamanlar Şimdi albümüne Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Müzik üzerinden ulaşmak da mümkün.

Künye

Grup: İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions
Albüm: Istanbul Sessions: Bir Zamanlar Şimdi
Parça: Hurri-Mitanni (Güzel Haber)
Tenor Saksafon: İlhan Erşahin
Bas, Efekt: Alp Ersönmez
Davul: Turgut Alp Bekoğlu
Perküsyon: İzzet Kızıl

Video Tasarım, Yönetmen, Çekim ve Animasyon: Gökalp Gönen
Kırmızı Şallı Dansçı: Burcu Uçatenik
Şeritli Şallı Yürüyen: Dilara Akbal
Kamera Ekipman: Çatı Moderntimes

Görsel: Vimeo


4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir