Powell’s Books ve Bir Milyon Kitap Gibi Kokmanın Nostaljisi

Powell's Books, kitap kokusuna alışık olan ve hem duygusal hem de duyusal hatıraların yaşattığı nostaljiye bağlı olan müşterileri için yeni bir koku üretti.

Pandemi sürecinde alınan sokağa çıkma yasağı kararı, sivil hayatı birçok açıdan etkiledi. Evde geçirilen zamanın artması, günlük hayatın koşuşturmacasından sıyrılıp kendimizi daha yakından tanımamıza ve beraberinde yeni hobilerin de keşfedilmesini sağladı. Bu süreçte yapmaktan mahrum kaldığımız birçok alışkanlığımız, dijital ortamlarda kendine yeni bir yer buldu. Sinemaya gitmek yerine dijital platformlar üzerinden daha çok film, dizi izlemek veya okumak istediğimiz bir kitabı yine dijital ortamlarda aramak gibi.

Dijital platformlar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceğimiz bu aktiviteler, beraberinde duygusal ve duyusal birçok deneyimi de eksik yaşamamıza neden oluyor. Öyle ki internet üzerinden aradığımız bir kitabın hissettirdikleriyle, o kitabı sahaf sahaf veya kitapçı kitapçı gezerek aramanın verdiği hissiyat birbirinden oldukça farklı. Birisinde zamandan, mekandan ve harcanan fiziksel enerjiden tasarruf ederken; diğerinde bunlardan bolca tüketip; duyusal, duygusal ve mekansal öğrenme metodları açısından zengin bir deneyim yaşayabiliyoruz.

Powell’s Books, duygusal ve duyusal hatıraların yaşattığı deneyime oldukça bağlı olan ve dükkanındaki kitap kokusuna alışık olan müşterileri için bir milyon kitap gibi kokan bir parfüm çıkardı.

Bir-Milyon-Kitap-Gibi-Kokmanin-Nostaljisi-Powell's-SkipAdds

Powell’s Books ve şişenin içerisine sığan milyonlarca kitap kokusu

Powell’s by Powell’s adıyla pandemi sürecinde mağazaya uğrayamayan müşteriler için geliştirilen kitap kokusu, menekşe ve odunsu noktalara hakim.

33 cc’lik şişelerde satılacak olan parfümün kutusu da kitapseverler için özel olarak kitap cildi görünümünde tasarlandı. Bu nedenle kitaplığınızdaki kitapların arasına yerleştirdiğinizde görünümü nedeniyle de onu ayırt etmek oldukça güç.

Bir-Milyon-Kitap-Gibi-Kokmanin-Nostaljisi-Powell's-SkipAdds

Unisex bir kokuya sahip olan ve sınırlı sayıda üretilen parfüm, Powell’s Books’un kendi internet sitesi üzerinden 24,99 dolara satışa sunuluyor.

Görsel: Instagram

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir