PlayStation İkonik Şekilleriyle Metroları Ele Geçiriyor

Sony yeni oyun konsolu PlayStation 5 için Londa'daki metro hatlarını oyun kollarında bulunan; üçgen, daire, çarpı ve kare şekilleriyle yeniden markalandırdı.

Video oyun konsolu üreticilerinin ürün geliştirme aşamasında verdiği mücadele, pazarlama ve reklam stratejileri cephesinde de renkli sahnelerin yaşanmasına neden olabiliyor. Zaman zaman birbirine benzeyen reklam kampanyalarıyla karşı karşıya kalsak da; konunun işlenişi, zaman ve aynı reklam stratejisinin yıllar içerisinde sürekli bir davranış haline gelmesi gibi faktörler bu projeleri ilgi çekici kılabiliyor.

PlayStation 4 lansmanı için OXO kulesini oyun kolunda yer alan geometrik şekillerle aydınlatan Sony, PlayStation 5 için de aynı kampanya stratejisini kullanmayı tercih etti.

Uygulanacak olan vergilerden dolayı ortaya çıkan satış fiyatıyla Türkiye’de de kendisinden oldukça söz ettiren PlayStation 5 için Londra istasyonları neon tabelalarla aydınlatıldı.

PlayStation-Ikonik-Sekilleriyle-Metrolari-Ele-Geciriyor-SkipAdds
PlayStation-Ikonik-Sekilleriyle-Metrolari-Ele-Geciriyor-SkipAdds

Şehre dağılan PlayStation ikonları

Oyun kollarında bulunan üçgen, daire, çarpı ve kare şekilleri proje kapsamında Londra’da en çok trafiğe sahip olan üç hattın iç mekanlarında yer aldı. Bazı istasyonlarda 48 saatlik süre boyunca geçerli olacak bu projede durak tabelalarının yanı sıra durak isimleri de geçici olarak değiştirildi.

Bakerloo, Victoria ve Central hatları, neon tabelalarla ve tasarımlarla yeniden markalandırıldı.

PlayStation Ikonik Sekilleriyle Metrolari Ele Geciriyor SkipAdds 3
PlayStation Ikonik Sekilleriyle Metrolari Ele Geciriyor SkipAdds 1

Ayrıca Lancaster Gate istasyonunun adı da bu kampanya kapsamında, klasik macera oyunlarından video oyun serisi Ratched and Clank‘dan esinlenerek Ratchet and Clankaster Gate olarak değiştirildi.

Görsel: Twitter

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir