Hayat Kurtaran Pizza

Call4Margherita, eşinin uyguladığı şiddetten kurtulmak için 911'i arayarak pizza siparişi vermiş gibi davranan bir kadının gerçek hikayesinden esinleniyor.

Geçtiğimiz yıl kasım ayında, ABD, Ohio’da  yaşayan genç bir kadın 911’i aradı ve pizza sipariş etti. Acil servis iletişim birimi çalışanları, ilk başta kadının yanlış numarayı aradığını düşünse de, kadının ısrarlarını devam ettirmesi, bunun bir yardım çağrısı olduğunun fark edilmesini sağladı.

Kadının eşinden şiddet görmesi nedeniyle 911’e verdiği pizza siparişi, olayın zanlısının yakalanmasını ve ardından tutuklanmasını sağladı.

Temel amacı dünya çapında yoksulluk ve adaletsizliğe karşı çalışmak olan uluslararası sivil toplum örgütü ActionAid ve FCB Partners tarafından yaratılan Call4Margherita, Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü olan 25 Kasım için tasarlandı.

Hayat-Kurtara-Pizza-Call4Margherita-SkipAdds

Pizzaları ve mesajları taşıyan kutular

Eşinin şiddetinden kaçmak için pizza siparişi vermiş gibi davranan bir kadının gerçek hikayesinden esinlenen ve protest bir tavra sahip olan Call4Margherita, vermek istediği mesaj için pizza kutularını kullanıyor.

Milano, Roma, Napoli ve Bologna’daki birçok pizzacının yardımıyla hayata geçirilen proje kapsamında, kasım ayında Margherita pizzalarını sipariş eden insanlar pizzalarını Call4Margherita kuryelerinden özel tasarımlı kutularda teslim aldı. Pizza kutularının üzerinde ise: “35 yaşındaki Margherita, eşinin şiddetinden kaçınmak için bu pizzayı sipariş ediyormuş gibi yapmak zorunda kaldı.” mesajına yer verildi.

Ayrıca Call4Margherita  iki temel amaç üzerine kurgulandı. Proje, insanları ve politikacıları İtalya’nın son derece kırılgan bir şiddet karşıtı sisteme sahip olduğu gerçeğinden haberdar etmeyi ve satılan pizzalardan elde edilecek olan gelirle, şiddet karşıtı sosyal organizasyonlara ekonomik destek sağlayabilmeyi hedefliyor.

Künye

Ajans: Fcb Partners
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Massimo Verrone, Alessandro Antonini.
Yaratıcı Yönetmen: Valentina Amenta
Metin Yazarları: Sara Bottani, Francesco Vecchi
Sanat Yönetmeni: Gianluca Dibacco, Francesco Rossetti, Arianna Perrone.
Müşteri Yöneticisi: Emiliana Papeo
Prodüktör Fcb Partners: Cristina Nardi
Sosyal Medya Yöneticisi: Riccardo Setti.
Yönetmen: Niccolò Valentino

Görsel: ActionAid

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir