Eurobest 2020 kısa listeleri açıklandı

Yaratıcı mükemmelliği kutlayan ve ödüllendiren Eurobest'in açıkladığı kısa listede, Türkiye'den 3 proje yer alıyor.

Avrupa’daki yaratıcı iletişim, reklamcılık ve ilgili alanlarda yaratıcı mükemmelliği kutlayan ve ödüllendiren Eurobest, 2020 yılı kısa listesini açıkladı. Alanında uzmanlaşmış 10 jüri başkanı, bölgenin yaratıcılığını taçlandırmak için ortaya çıkan işleri 59 jüri üyesiyle birlikte inceleyecek.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden katılan ve 26 kategoride yarışacak olan işler, çeşitli ödüller kazanarak da projenin başarısını global anlamda tescillemiş olacak. Altın, gümüş ve bronz kazananlar 7 Aralık’ta; Grand Prix ve Özel Ödül kazananları ise jüri başkanları tarafından 10 Aralık Perşembe günü Eurobest’in internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Açıklanan kısa listede Türkiye’den üç ajans yer aldı. Renault Türkiye için yapay zeka destekli benzer5iz bir lansman hazırlayan 4129Grey’in Radio Spots That Brake projesi Radio & Audio (Use of Radio & Audio as a Medium) kategorisinde; Havas İstanbul’un 233 çeşit kuş çeşidi yaşayan Kuyucuk Gölü için Kuyucuk’un gerçek sakinleri geri dönüyor temasıyla Finish için hazırladığı Kuşlar Geri Dönüyor projesi Brand Experience & Activation; Radio & Audio (Sound Design, Cultural Insight, Corporate Purpose & Social Responsibility) kategorisinde; ve yine Havas İstanbul tarafından Finish için yaratılan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’yla suyun değerini göstermek için geliştirilen yeni ölçüt projesi Su Endeksi Creative Data (Data-enhanced Creativity) kısa listede yer alan işler oldu.

Kısa listeye kalan işlerin künyeleri; reklamveren, ajans, kategori başlığı sıralamasıyla listelenmiştir.

1. Radio Spots That Brake

Reklamveren: Renault Türkiye
Yaratıcı Ajans: 4129Grey
Kategori: Radio & Audio (Use of Radio & Audio as a Medium)

2. Kuşlar Geri Dönüyor

Reklamveren: Reckitt Benckiser / Finish
Yaratıcı Ajans: Havas İstanbul
Kategori: Brand Experience & Activation; Radio & Audio (Sound Design, Cultural Insight, Corporate Purpose & Social Responsibility)

3. Su Endeksi

Reklamveren: Renault Türkiye
Yaratıcı Ajans: 4129Grey
Kategori: Creative Data (Data-enhanced Creativity)

COVID-19 salgını nedeni ile LIONS ailesinin bir parçası olan ödüllerin kazananları bu yıl internet üzerinden açıklanacak.

Kısa listenin tamamına ise Eurobest’in internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Görsel: Eurobest

4cfa1e48b355e0541a91ee37cc399d84?s=96&d=mm&r=g
Fatih Duranhttps://skipadds.com
Kurucu, Genel Yayın Yönetmeni

Bunlar da ilginizi çekebilir